Gangster z Wrocławia zostaje w areszcie

fot: youtube

W połowie marca Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Wrocławia zatrzymali Michała W. ps. Małolat – prawą rękę Łukasza W. ps. Gekon nazywanego „królem dopalaczy”. Decyzją sądu mężczyzna zostaje w areszcie.

Najpierw w październiku ub.r. do aresztu trafił Łukasz W. ps. Gekon. Król dopalaczy został zatrzymany przez CBŚP po tym, jak pod jednym z wrocławskich klubów nocnych zaatakował byłego policjanta o ps. Koniczyna. Gdy mężczyzna opuścił nocny lokal przy. ul. Św. Mikołaja we Wrocławiu wówczas został zaatakowany nożem i gazem. Według naszych rozmówców, byłego policjanta zaatakowało kilku mężczyzn, w tym jeden z pracowników lokalu, który go oślepił. “Koniczyna” przeszedł operację barku. Nożem przebito mu również policzek. Gdy za to zdarzenie do aresztu trafił Gekon – interesami na czas jego pobytu za kratami – miał się zająć Michał W. ps. Małolat wcześniej znany jako Michalina – [żeński pseudonim otrzymał za ujawnienie policji informacji o dilerach]. Trwało to jednak niedługo. W połowie marca, do jego domu zapukali funkcjonariusze CBŚP. A to dzięki nowym informacjom o bójce pod wrocławskim klubem. Mężczyzna trafił na miesiąc do aresztu. Już wiadomo jednak, że spędzi w nim kolejne tygodnie, bo śledczy mają ważne dowody na jego udział w zdarzeniu.

Kilka dni temu odbyło się posiedzenie podczas którego wrocławski sąd zdecydował nie uwzględnić zażalenia Michała W. na areszt. Z kolei jego szef Gekon usilnie próbuje się dogadać z Koniczyną – b. policjantem. Jego pełnomocnicy wysyłają kolejne listy, w których proponują pojednanie – czyli m.in. pieniądze oraz co ciekawe – pozytywne załatwienie postępowań, które ewentualnie toczą się wobec b. policjanta. Dodajmy, chodzi o postępowania prokuratorskie. Nie wiadomo zatem czy gangsterzy zasugerowali, że mają wpływy w policji czy w prokuraturze.

Ponieważ wrocławski król dopalaczy i jego prawa ręka obecnie przebywają za karatami, nieoficjalnie wiadomo, że ich „dopalaczowy biznes” chce obecnie przejąć grupa z Krakowa. Dopalaczami według naszej wiedzy, chwilowo zajmuje się też bliska przyjaciółka Łukasza W., który przebywa w areszcie.

Czy to koniec interesów lokalnych legend półświatka? Przypomnijmy, że w areszcie przebywa też wieloletni wspólnik Gekona – Dominik O. ps. „Suchy”. W ub.r. CBŚP zatrzymało ponad 40 osób z jego grupy. Gang „Suchego” przez kilkanaście lat handlował m.in. narkotykami i bronią.

Jak informuje Prokuratura Krajowa od 2014 r., we Wrocławiu funkcjonuje kilka grup przestępczych, dla których jedną z gałęzi działalności jest produkcja i sprzedaż substancji psychostymulujących tzw. dopalaczy. Z uzyskanych od Głównego Inspektora Sanitarnego informacji wynika z kolei, że w Polsce odnotowywanych jest miesięcznie co najmniej 300 zatruć po użyciu dopalaczy. Z ich powodu w latach 2014 – 2017 na terenie Wrocławia i okolic zatruciu mogło ulec nawet kilkaset młodych ludzi. 

kontakt do autorki:

magda.gron@swsmedia.com.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ