Islam przejmuje niemieckie szkoły

islam-in-france.jpg
fot. youtube.com / zdjęcie ilustracyjne

Prawie 55 tys. uczniów uczęszcza w Niemczech na lekcje religii islamskiej. Zajęcia prowadzone są w ponad 800 placówkach oświatowych Informacje podała agencja prasowa DPA, która korzystała z wyników sondażu przeprowadzonego przez Mediendienst Integration, zleconego przez landowe ministerstwa oświaty.

Dane sondażowe pokazują,  że przed dwoma laty z nauczania islamu w Niemczech korzystało 42 tys. uczniów.

Ponadto wcześniejsze badanie zlecone przez Niemiecką Konferencję Islamską wykazały, że zapotrzebowanie na te zajęcia nie jest w pełni w pełni pokryte. W 2008 r. 76 procent muzułmanów powyżej 16. roku życia chciało wprowadzenia religii islamskiej w szkołach publicznych.

Ponadto rodzice, którzy są zainteresowani bardziej radykalnie-religijnym wychowaniem  nie posyłają dzieci na lekcje islamu, lecz na zajęcia z Koranu w meczetach.

Przeciwnikami zwiększanie wpływu Islamu w szkole są nie tylko konserwatyści, ale także bardziej liberalni wyznawcy Islamu.

W Niemczech prowadzona jest intensywna debata na temat tego, jak daleko należy uwzględniać religijne oczekiwania muzułmanów. Przedmiotami sporów są takie kwestie, jak oferta posiłków bez wieprzowiny w szkołach, uczestnictwo muzułmańskich dziewczynek w lekcjach pływania oraz zgoda na to, by muzułmańskie nauczycieli mogły nosić tradycyjne chusty.

Źródło: Interia/ telewizjarepublika.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ