R. Grzechnik: Pit-y, to doskonałe narzędzie inwigilacji Polaków

R. Grzechnik i P. Przystawa

Zbliża się termin składania PIT-ów, w których Polacy tłumaczą się przed urzędnikami ze swoich zarobków.

W piątek, na znak protestu przeciw podatkowi dochodowemu, działacze partii Wolność, wysłali PIT-y w kosmos, przyczepiając je do balonów z helem. Akcja odbyła się pod urzędem skarbowym i brały w niej udział wszystkie wolnościowe organizacje we Wrocławiu- KoLiber, KNP, Libertarianie.

Paweł Przystawa:

Podatek dochodowy to najbardziej destrukcyjne dla gospodarki obciążenie fiskalne, ponieważ jest karą za pomysłowość i ciężką pracę. Podatek dochodowy jest nieefektywny ekonomicznie i jest wyłącznie instrumentem politycznym służącym do spowiadania się Państwu z tego ile się zarobiło.

PIT jest też nazywany „podatkiem od podatku” ponieważ obejmuje on świadczenia socjalne oraz pracowników zatrudnionych w sektorze publicznym takich jak pielęgniarki,  lekarze, urzędnicy.

Robert Grzechnik:

Politycy od lat wmawiają nam, że budżet nie wytrzyma likwidacji podatków dochodowych, kłamią nas ponieważ PIT i CIT to nie tylko zastrzyk gotówki do rozdmuchanego budżetu, ale także doskonałe narzędzie inwigilacji Polaków.

A jak się go pozbyć?

Jest kilka sposobów, można np. zamrozić wydatki państwowe i stopniowo, co roku obniżać PiT i CIT, o dodatkowe wpływy wynikające ze wzrostu gospodarczego. W taki sposób możemy pozbyć się podatków dochodowych w ciągu jednej kadencji sejmu.

Można też ciąć wydatki państwowe w sektorach w których nie potrzeba ręki urzędników. Trzeba tylko chcieć, a stawka jest duża, bo dzięki tej likwidacji, nasza gospodarka uzyskałaby najszybsze w Europie tempo rozwoju, a nasze portfele pęczniałyby od pieniędzy szybciej niż kiedykolwiek.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ