10 C
Wrocław
Zatrważające dane o przestępczości imigrantów

Zatrważające dane o przestępczości imigrantów

imigracja.jpeg

Dziennik “Die Welt” dotarł do nieopublikowanego jeszcze raportu niemieckiej policji, dotyczącego przestępczości. Po raz pierwszy niemieccy funkcjonariusze stworzyli raport, który obejmuje grupy osób nazywanych ogólnie uchodźcami. Dane dotyczą bowiem zarówno osób ze statusem uchodźcy, jak i ubiegających się o azyl, tak zwane osoby tolerowane i przebywające w kraju nielegalnie. Dane mogą przerażać.

W ubiegłym roku w Niemczech prawie 2 miliony osób zostało uznanych za podejrzanych popełnienia przestępstwa. Wśród nich blisko 170 tys., czyli 8,5 procent, stanowili uchodźcy, azylanci i tak zwani migranci tolerowani – wynika z raportu niemieckich kryminalnych.

“Die Welt” zauważa, że z raportu wynika, iż badana grupa częściej ma do czynienia z wymiarem sprawiedliwości niż odpowiadałoby to jej liczebności.

Uchodźcy szczególnie przodują w niektórych kategoriach przestępstw. 

Na przykład wśród podejrzanych o kradzieże kieszonkowe, niemal co trzeci to uchodźca, azylant albo migrant tolerowany. Wśród podejrzanych o włamania co dziesiąty. Wśród podejrzanych o gwałt i przestępstwa seksualne stanowią 15,9 procent, uszkodzenia ciała 15,2 procent – wymienia gazeta.

Raport nie uwzględnia przestępstw przeciwko prawu azylowemu, takich jak nielegalne przekroczenie granicy.

Źródło: dw.com, niezalezna.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ