Świdnica: Miał ponad 1330 porcji marihuany w plecakuWysoka kara pozbawienia wolności grozić może 29-letniemu mieszkańcowi powiatu świdnickiego, podejrzewanemu o posiadanie środków odurzających. W mieszkaniu mężczyzny, funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę, z której można by uzyskać ponad 1330 porcji handlowych narkotyku. Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje Sąd.

W wyniku podjętych czynności funkcjonariusza Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach oraz funkcjonariusza Straży Miejskiej w Świebodzicach, zatrzymany został  29-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, podejrzewany o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W trakcie przeszukania mieszkania należącego do mężczyzny, funkcjonariusze ujawnili w plecaku worek strunowy z zawartością suszu w kolorze szaro-zielonym, który poddano badaniom na testerze narkotykowym. Okazało się iż, zabezpieczona substancja to marihuana. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1330 porcji tego narkotyku.   29-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie i jeszcze dziś usłyszy zarzuty w sprawie.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Świdnicy

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ