Tego jeszcze nie było! Znikające dęby przed Białym Domem


Trzy drzewka zasadzone koło Białego Domu w Waszyngtonie przez prezydentów Francji i Stanów Zjednoczonych na początku mijającego tygodnia zniknęły z trawnika – odnotowały w sobotę agencje.

Emmanuel Macron i Donald Trump zasadzili uroczyście na południowym trawniku trzy europejskie dęby szypułkowe podarowane przez francuskiego przywódcę podczas jego oficjalnej wizyty w Waszyngtonie.

Sadzonki przywiezione do Stanów Zjednoczonych z Francji, pochodzą z miejscowości Belleau Woods, znanej z czasów pierwszej wojny światowej. W bitwie o tę miejscowość zginęło wielu żołnierzy Korpusu Piechoty Morskiej USA.

Donald Trump mówił we wtorek, że „Francja jest szczególnym krajem i że drzewka bardzo mu się podobają”. Emmanuel Macron oświadczył z kolei, że ten podarunek będzie przypominał o więzach łączących oba kraje. Uroczystość była pokazywana przez stacje telewizyjne. Prezydenci zasypywali korzenie drzewek ziemią w obecności pierwszych dam: Brigitte Macron i Melani Trump.

Jednak drzewka zniknęły z trawnika. Oficjalnie nie podano przyczyn ich usunięcia. Źródło w Pałacu Elizejskim, cytowane przez media, twierdzi, że dęby zostały poddane kwarantannie.

źródło: telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ