5.2 C
Wrocław
Ostrzelano i obrzucono granatami kościół, są zabici

Ostrzelano i obrzucono granatami kościół, są zabici


Przynajmniej 15 osób zginęło, a kilkanaście zostało rannych w trakcie ataku na kościół Matki Bożej Fatimskiej w stolicy Republiki Środkowoafrykańskiej. Wśród zabitych jest ksiądz.

W trakcie przedpołudniowego nabożeństwa w środę napastnicy ostrzelali kościół z broni palnej oraz obrzucili go grantami.

Tamtejsza stołeczna archidiecezja przekazała informacje na temat zastrzelenia jednego z księży, Alberta Toungoumale Baby. Świadek agencji Retera podaje, że wokół ciała księdza, które w proteście zaniesiono przed pałac prezydencki, zgromadził się tłum liczący około tysiąca ludzi.

Z Republiki Środkowoafrykańskiej dochodzą sprzeczne informacje. Władze miasta poinformowały, że do kostnicy szpitala miejskiego przewieziono dziewięć ciał zabitych. Działająca w Bangi organizacja Lekarze bez Granic (MsF) oświadczyła, że śmierć poniosło sześć osób, a 60 rannych  zostało przewiezionych do szpitali. Nie podano informacji, czy wszyscy zabici zginęli na miejscu w kościele, czy w starciach, do których doszło potem w okolicy.

Dzielnica w której doszło do brutalnego ataku jest zamieszkała przede wszystkim przez muzułmanów.

Źródło: niezalezna/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ