Szykują się rewolucyjne zmiany na Facebooku


Mark Zuckerberg, twórca portalu poinformował, że Facebook wprowadza nową ofertę, czyli narzędzie umożliwiające randkowanie. Obecnie na świecie internetowa forma randkowania jest bardzo popularna.

Mark Zuckerberg, podczas dorocznej konferencji Facebooka, F8.powiedział, –– na Facebooku jest 200 mln osób, które uważają się za singli, więc wyraźnie jest tu coś do zrobienia. Facebook będzie budować funkcjonalność randkową kładąc nacisk na ochronę prywatności.

Jak podaje Reuters– Serwis randkowy będzie naturalnym rozwiązaniem dla firmy specjalizującej się w łączeniu ludzi online, a nowa funkcjonalność może pomóc w odbudowaniu popularności wśród młodszych użytkowników i sprawić, że serwis społecznościowy będzie częściej odwiedzany

Może okazać się to dużą konkurencją dla Match Group Inc, ale dzięki temu, czas spędzony przez użytkowników na portalu FB będzie dłuższy.

Analityk w firmie Atlantic Equities. Match, właściciel popularnej aplikacji do randek  określił nową ofertę FB jako”światowy lider randkowania”.

W związku z nową usługą  Facebooka odnotowano spadek wartości akcji firm będących uznanymi operatorami stron i aplikacji randkowych.

Reuters wyjaśnia, że nowa funkcjonalność to przycisk w kształcie serca umieszczony w prawym górnym rogu aplikacji Facebooka, a naciśnięcie go spowoduje przejście do profilu randkowego, o ile profil taki zostanie założony.

Zuckerberg poinformował, że Facebook wprowadzi nowe narzędzie do ochrony prywatności użytkowników, które pozwoli im skasować historię przeglądania. Nowa funkcja o nazwie “czysta historia” (ang. clear history) “da użytkownikowi wgląd w strony internetowe i aplikacje, które przysyłają nam informacje, gdy on z nich korzysta, pozwoli mu skasować te informacje ze swojego konta i wyłączyć możliwość przechowywania tych informacji powiązanych z jego kontem

Źródło: REUTERS, niezależna.pl/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ