Wrocław: Dzień Flagi [Fotorelacja]


Występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji na Placu Gołębim, parada wojsk i służb mundurowych a także pododdział występujący w strojach historycznych – tak dzisiaj władze miasta i Wrocławianie rozpoczęli świętowanie Dnia Flagi.

MP

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak

 (..) jest rzeczą niezwykle ważną, by budować naszą tożsamość i świadomość obywatelską, w oparciu o szacunek dla symboli narodowych, które od zawsze w naszej historii były czynnikiem spajającym i jednoczącym wszystkich, dla które idea polskości i jej obrony była godna największych poświęceń (…) Biliśmy się pod jej barwami podczas walk o granice II RP, podczas wojny polsko-bolszewickiej, powstań śląskich, powstań wielkopolskiego i lwowskiego.

MP

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz

Spotykamy się dzisiaj w poczuciu radości i uznania dla do dorobku przodków oraz osiągnięć demokratycznej i nowoczesnej Polski, oddać szacunek naszym symbolom narodowym. Święto majowe, to dla nas Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. W tym roku przybierają dodatkowo szczególny charakter, gdyż obchodzimy 100.lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

MP

Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzy Michalak

(…) dziękujemy tym, którzy przyczynili się do niepodległości i rozwoju Polski (…) marzę aby nasza Polska, nasza wspólnota narodowa była jak największa, otwarta, włączająca, dumna z własnej historii, otwarta na różnorodność. Patriotyzm nie jest przynależny, tej czy innej grupie politycznej. Jest nasz – wspólny, a Polska była najsilniejsza, jest i będzie tylko wtedy, jeżeli łączyć się będziemy pod barwami biało-czerwonymi.

MP

Program wspierany prze Fundacje KGHM

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ