Najważniejsze abyśmy pamiętali o naszych symbolach


Dzięki harcerzom z 48. drużyny, ale różnych zastępów – Kacpra, Kuby i Melchiora – które działają na terenie Ołbina i przy Lasku Osobowickim a także Kamila, jednego zucha z 48. Gromady Zuchowej, wczoraj podczas uroczystych obchodów z okazji Dnia Flagi, Wrocławianie otrzymali najważniejsze informacje o narodowych symbolach.

Harcerze przygotowali akcję wspólnie z fundacją Macte Animo, której celem jest szeroko pojęta edukacja społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży, w zakresie historii, kultury i dziedzictwa narodowego Polski. Ulotki, które przekazywali Wrocławianom wraz z naklejką FLAGA W AKCJI, zachęcały  do obejrzenia zdjęć wpisując #niepodlegla

Najważniejsze, mówili harcerze abyśmy pamiętali o naszych symbolach narodowych i poprawnie ich używali

W czasach PRL-u komunistyczne władze nie uznawały Święta Konstytucji 3 Maja, dlatego wszystkie flagi były zdejmowane 2 Maja – po Święcie Pracy.

Fladze RP należy okazać szacunek, dlatego nie wolno umieszczać  na niej napisów i rysunków.

Barwy narodowe różnią się od Flagi RP tym, że nie mają proporcji 5:8. Na barwach narodowych  można umieszczać np. nazwy miejscowości , z których przyjeżdżają kibice na zawody sportowe

Pierwotnie barwy narodowe były biało-karmazynowe, jednak z uwagi na wysoką cenę barwnika (koszelina z larw  czerwca polskiego), mogła sobie pozwolić na nią tylko najbogatsza szlachta.

MP
MP
MP

Program wspierany przez Fundacje KGHM

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ