UWAGA KIEROWCY! S3 Nowa Sól – Legnica zad. V – zmiana organizacji ruchu

fot. gddkia

7 maja br. w godzinach popołudniowych, zaplanowane zostało wdrożenie Tymczasowej Organizacji Ruchu na zad. V, budującej się drogi ekspresowej S3. Zmiana polegać będzie na włączeniu do ruchu części północnej węzła autostradowego Legnica II (docelowo Legnica Południe) i udostępnieniu kierowcom dwóch jezdni S3 na odcinku o długości ok. 6,5 km.

Ruch z autostrady A4 odbywać się będzie dwoma jezdniami, na dwóch pasach, w kierunku miasta Legnica, do węzła Legnica Zachód przy ul. Chojnowskiej. Na węźle Legnica Południe otwarte zostaną relacje ruchu: Legnica – Wrocław – Legnica oraz Legnica – Jędrzychowice – Legnica. Natomiast część południowa węzła, tj. w kierunku na Jelenią Górę, będzie w dalszym ciągu zamknięta.

Na pozostałym odcinku zad. V, o długości ok. 15 km, Wykonawca planuje przełożenie ruchu z jezdni zachodniej na jezdnię wschodnią. Ruch zostanie przekierowany od początku kontraktu (czyli za miejscowością Chróstnik) do węzła Legnica Zachód, z jezdni prawej (zachodniej) na jezdnię lewą (wschodnią). Tam ruch będzie odbywał się dwukierunkowo.
Planowane zmiany związane są z etapowaniem robót i umożliwią wykonanie kolejnych prac na istniejącym odcinku DK3 oraz na jezdni zachodniej S3, gdzie wykonawca musi dokończyć roboty nawierzchniowe oraz wykonać oznakowanie poziome.

W związku z powyższym apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności oraz przestrzeganie wprowadzonych tymczasowych zmian w oznakowaniu drogi, zwłaszcza ograniczeń prędkości i zakazów wyprzedzania, w miejscach gdzie nadal będą prowadzone roboty budowlane. 

Termin planowanych zmian może ulec zmianie z uwagi na warunki atmosferyczne, o czym będziemy na bieżąco informować.

Budowa drogi ekspresowej S3 na odc. Nowa Sól – Legnica, zad. V, to odcinek o długości ponad 22 km, którego wykonawcą jest konsorcjum firm Budimex SA i Ferrovial Agroman SA. Kontraktowy termin zakończenia prac przypada na 15.06.201r. i nie jest on równoznaczny z oddaniem trasy do użytkowania. O terminie oddania do ruchu będziemy informować bliżej połowy czerwca.

źródło: GDDKiA

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ