Wicepremier Szydło: Nowy projekt spełnia oczekiwania osób niepełnosprawnych

szydlo.JPG

Nowy projekt spełnia oczekiwania osób niepełnosprawnych! Mam nadzieję, że wszystkie kluby sejmowe go poprą – mówiła Beata Szydło, wicepremier ds. społecznych .

W ubiegłym tygodniu rząd przyjął projekt ustawy o podwyższeniu renty socjalnej  z  865,03 zł do 1029,80 zł. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 września, z mocą od 1 czerwca 2018 r.

1 maja PiS złożył projekt, który przewiduje m.in. wprowadzenie szczególnych uprawnień w dostępie do świadczeń opieki zdrowotnej, usług farmaceutycznych oraz wyrobów medycznych dla osób z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności. 5 maja  wicepremier Szydło poinformowała  że na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które zaplanowano na 8-11 maja, zostaną przedstawione propozycje rządu i klubu parlamentarnego PiS.  Wychodzą  one naprzeciw postulatom środowisk osób zmagających się z niepełnosprawnością.

Podczas spotkania z mieszkańcami Krapkowic Szydło podkreśliła, że– obecny problem jest wynikiem wieloletnich zaniedbań, a jego rozwiązanie będzie wymagało spokojnych rozmów, bez zbytecznej presji i obecności mediów. Pilnie rozpoczynamy pracę, nad nowymi rozwiązaniami, które mogą pomóc niepełnosprawnym.

– Mam nadzieję, że , za kilka dni wszystkie kluby poselskie poprą dwa przełomowe projekty: jeden przygotowany przez rząd, drugi przez klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości wychodzące i spełniające oczekiwania osób niepełnosprawnych—mówiła Wicepremier Beata Szydło.

Źródło: Niezależna.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ