0.1 C
Wrocław
Będzie wspólna akcja środowisk patriotycznych w celu obrony Pomnika Katyńskiego

Będzie wspólna akcja środowisk patriotycznych w celu obrony Pomnika Katyńskiego

pomnik.jpg
– Największą legitymację do reprezentowania Polonii w rozmowach z burmistrzem i radą miasta ma Komitet Katyński, który organizował budowę pomnika, na czele którego stoi Krzysztof Nowak. Wczoraj na spotkaniu Komitetu Smoleńsko-Katyńskiego, którego jestem przewodniczącym, był obecny pan Krzysztof Nowak. Ustaliliśmy, że przygotujemy wspólną akcję środowisk patriotycznych i niepodległościowych oraz powołamy jeszcze nieformalny komitet w celu obrony pomnika – powiedział portalowi Niezalezna.pl Tadeusz Antoniak, szef  „Gazety Polskiej” w Filadelfii. 

Wczoraj burmistrz Jersey City Steven Fulop potwierdził, że Pomnik Katyński zostanie przeniesiony na miejsce, które – jak twierdzi – było przeznaczone na ten cel.

Największą legitymację do reprezentowania Polonii w rozmowach z burmistrzem i radą miasta ma Komitet Katyński, który organizował budowę pomnika, na czele którego stoi Krzysztof  Nowak. Wczoraj na spotkaniu Komitetu Smoleńsko-Katyńskiego, którego jestem przewodniczącym, był obecny pan Krzysztof Nowak. Ustaliliśmy, że przygotujemy wspólną akcję środowisk patriotycznych i niepodległościowych oraz powołamy jeszcze nieformalny komitet w celu obrony pomnika – powiedział nam Tadeusz Antoniak, szef Klubu „Gazety Polskiej” w Filadelfii.

Nasz rozmówca podkreślił, że „pierwsze plany były takie, że Komitet Katyński miał się spotkać z burmistrzem, ale burmistrz zrezygnował z tego spotkania”.

Postanowiliśmy więc zmienić strategię działania. Mimo że prawnik wysłał oficjalne pisma z zapytaniami do rady miasta po to, żeby ewentualnie złożyć pozew do sądu, jest problem taki, że rada miasta nie wysyła oficjalnych pism, a komunikuje się ze społecznością Komitetu Katyńskiego np. poprzez Twittera. Postanowiliśmy więc zewrzeć szyki i zajmiemy wspólne stanowisko, przygotujemy też szerszą strategię. Wystąpimy jednym głosem: Komitet Katyński, Komitet Smoleńsko-Katyński,  Kluby Gazety Polskiej, Reduta i Rodziny Radia Maryja. Przygotowywane są też inne pikiety, bez porozumienia z Komitetem Katyńskim – dodał.

Źródło: niezalezna.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ