Koniec ładnej pogody w Polsce. Synoptycy ostrzegają przed…

Według synoptyków to koniec, jak na razie pięknej, słonecznej i suchej pogody w Polsce. Nadciąga do nas wilgotne powietrze, co skutkować będzie potężnymi wyładowaniami atmosferycznymi!

Dziś pogodę na przeważającym obszarze Polski kształtował będzie pogodny wyż znad Finlandii. Ze wschodu napływać będą cieplejsze masy powietrza. Przez cały dzień na przeważającym obszarze Polski będzie pogodnie, słonecznie i bez opadów z dominacją bezchmurnego nieba.

Niestety po południu na obszarze południowo – wschodniej i południowej Polski oraz na południu Łódzkiego i Mazowsza zapowiada się zmienna aura – tutaj chmury na przemian przeplatać się będą ze słońcem i od czasu do czasu popada przelotny deszcz, a nawet spodziewane są lokalne burze.

W ciągu dnia termometry na przeważającym obszarze kraju wskażą od 21 do 24 st. C. Chłodniej będzie na przedgórzu Karpat oraz w wąskim pasie wybrzeża, tutaj do 19 st. C. a na Podhalu zaledwie od 11 do 14 kresek.

Burze w pasie od południowej i centralnej Lubelszczyzny przez Podkarpacie, Świętokrzyskie i Małopolskę po Śląsk i południową Opolszczyznę oraz na południu Łódzkiego i Mazowsza lokalnie mogą być dość gwałtowne z intensywnymi opadami deszczu. Lokalnie możliwe są też opady gradu.

Jutro – w środę – pogoda przeważnie burzowa,  chmury kłębiaste Cumulonimbus przeplatać się będą ze słonecznymi chwilami i od czasu do czasu przelotnie popada deszcz i występować będą burze. Niestety na zachodzie i wschodzie Polski (od Zachodniopomorskiego po Dolny Śląsk i Opolszczyznę oraz od Warmii, Mazur i Podlasia po Podkarpacie) musimy się liczyć ze zmienną aurą – więcej chmur, trochę przejaśnień i słonecznych chwil i od czasu do czasu przelotnie popada deszcz i występować będą lokalne burze.

Podczas burz deszcz popada intensywniej i powieje porywisty wiatr, w porywach do 50 – 80 km/h, a lokalnie nawet popada grad.

Źródło: wp.pl/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ