Legnica: Policjanci w wyniku pościgu zatrzymali podejrzanego o włamanie do domu

policja.jpg

Funkcjonariusze z powiatu legnickiego zatrzymali po pościgu mężczyznę podejrzanego o włamanie do domu. Sprawca najpierw na ich widok wyskoczył z pierwszego piętra budynku i próbował zbiec z miejsca przestępstwa. Został jednak szybko obezwładniony. Policjanci udowodnili zatrzymanemu także włamania do dwóch altanek na terenie ogrodów działkowych. Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem, gdzie grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Referatu Kryminalnego komisariatu w Chojnowie drogą radiową otrzymali zgłoszenie od dyżurnego o włamaniu do domu jednorodzinnego na terenie tej miejscowości. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce zgłoszenia. Sprawca na widok policyjnego radiowozu wyskoczył z okna znajdującego się na pierwszym piętrze budynku. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali włamywacza na terenie przyległym do posesji. Po sprawdzeniu jego tożsamości okazało się, że jest nim 23-letni mieszkaniec Chojnowa.

Kiedy funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Chojnowie zgromadzili materiał dowodowy w tej sprawie, okazało się, że 23-latek ma na swoim koncie więcej przestępstw przeciwko mieniu. Policjanci udowodnili zatrzymanemu kradzież z włamaniem do dwóch altanek na terenie powiatu złotoryjskiego. Łupem sprawcy padł wówczas m in. agregat prądotwórczy, kosiarka, podkaszarka, piła spalinowa oraz rower.

Poniesione straty oszacowane przez pokrzywdzonych opiewają łącznie na kwotę ponad 2,5 tysiąca złotych. Policjanci podczas przeszukania pomieszczeń należących do 23-latka odzyskali część skradzionego mienia.

Zatrzymany mężczyzna odpowie teraz za swoje czyny przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Legnicy

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ