Mały Kubuś odnaleziony w oknie życia. Matka zostawiła list

We wtorek w warszawskim oknie życia przy ul. Hożej znaleziono dziecko. Chłopczyk miał przy sobie kartkę z informacją, że ma na imię Kubuś -powiedziała siostra Barbara ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, które opiekują się oknem życia.

Siostra Barbara poinformowała, że dziecko zostało pozostawione w oknie życia około godziny 13:00 – Byłyśmy zdziwione, że w ciągu dnia, bo zwykle dzieci pozostawiane są wieczorem albo w nocy – powiedziała.

Dodała, że przy dziecku została pozostawiona karteczka z informacją, że chłopiec ma na imię Kubuś, urodził się 5 maja, jest zdrowy i ma wszystkie szczepienia – Matka napisała, że bardzo żałuje, że musi podjąć taką decyzję, ale nie ma innego wyjścia – powiedziała s. Barbara.

Siostra dodała, że zgodnie z procedurami zakonnice zawiadomiły policję oraz pogotowie. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala przy ul. Madalińskiego. Tam zostanie  gruntownie przebadane. S. Barbara poinformowała, że to 16 dziecko znalezione w tym oknie życia.

– W chwili, kiedy matka zostawia dziecko w oknie życia, zrzeka się wszelkich praw rodzicielskich i nie jest ścigana przez prawo. W tej chwili trwa śledztwo, czy matka nie została przez kogoś zmuszona do tego, by zostawić dziecko. Jednak w tym wypadku – w związku z tym, że zostawiła list – wszystko wskazuje na to, że była to jej decyzja – powiedziała s. Barbara.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ