Nastąpiło połączenie nowo budowanej drogi ekspresowej S3 z autostradą A4

fot. gddkia

Wykonawca zad. V drogi ekspresowej S3 (konsorcjum firm Budimex SA i Ferrovial Agroman SA), wdrożył Tymczasową Organizację Ruchu, która polega na włączeniu do ruchu części północnej węzła autostradowego Legnica Południe (dawniej Legnica II) i udostępnił kierowcom dwie jezdnie S3 na odcinku o długości ok. 6,5 km.

Od węzła Legnica Zachód przy ul. Chojnowskiej, aż do węzła Legnica Południe, który łączy się z A4, jedziemy już dwoma jezdniami, na dwóch pasach. Na węźle Legnica Południe otwarto relację: Legnica – Wrocław – Legnica oraz Legnica – Jędrzychowice – Legnica. Część południowa węzła, tj. w kierunku na Jelenią Górę jest nadal zamknięta.

Na pozostałym 15 kilometrowym odcinku, czyli od początku kontraktu (za miejscowością Chróstnik), aż do węzła Legnica Zachód ruch został przełożony z jezdni prawej (zachodniej) na jezdnie lewą (wschodnią).

Dzisiejsze zmiany związane są z etapowaniem robót, które pozwolą na wykonywanie kolejnych prac przy budowie drogi ekspresowej S3.

 

Prosimy kierowców o rozwagę i ostrożność za kierownicą oraz przestrzeganie wprowadzonej organizacji ruchu.

Budowa drogi ekspresowej S3 Nowa Sól – Legnica to odcinek o długości ponad 80 km. Kontraktowy termin zakończenia prac na wszystkich pięciu zadaniach przypada na 15.06.2018r. co nie jest równoznaczne z oddaniem trasy do użytkowania. O terminie oddania do ruchu będziemy informować około połowy czerwca.

źródło: gddkia.gov.pl

gddkia.gov.pl
gddkia.gov.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ