BĘDZIE NIEBEZPIECZNIE. IMGW ostrzega

Jutro nie koniec burzowej pogody. Synoptycy z IMGW przewidują, że gwałtowne zjawiska pogodowe wystąpią nie tylko dziś i opublikowali ostrzeżenia pierwszego stopnia dla dziesięciu województw.

Burze z gradem wystąpią jutro od rana w województwach: podlaskim, pomorskim, zachodniopomorskim, lubuskiem, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, dolnośląskim, opolskim i śląskim.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

IMGW ostrzega przed burzami z opadami deszczu do 40 mm oraz wiatrem, osiągającym w porywach do 80 km/h. Lokalnie może też spaść grad. Będzie za to ciepło. Termometry wskażą od 20 stopni Celsjusza w Gdańsku, do 27 stopni w Warszawie i Zielonej Górze – podaje Instytut.

W nocy w południowej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, w pierwszej połowie nocy przelotne opady deszczu oraz zanikające burze. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, tylko na Pomorzu Zachodnim początkowo duże i niewielki przelotny deszcz.

Temperatura minimalna od 9 do 11 st. C na północnym wschodzie, i od 12 do 15 st. C na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W czasie burz porywy wiatru nawet do 55 km/h.

Źródło: IMGW, onet.pl, Polskie Radio/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ