Lubin: Mając blisko 3 promile „opiekowali” się 9-miesięcznym dzieckiem. Trafili do policyjnego aresztu

Lubińscy policjanci zatrzymali kompletnie pijanych rodziców 9-miesięcznego chłopca. W mieszkaniu gdzie interweniowali funkcjonariusze panował bałagan, a dziecko leżało w brudnej pościeli. Dzięki szybkiej reakcji służb chłopiec jest już bezpieczny.

Nieodpowiedzialni rodzice trafili do policyjnego aresztu. Jeżeli okaże się, że swoim zachowaniem narazili oni dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, może im grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Lubińscy policjanci zostali powiadomieni przez pracowników ośrodka pomocy społecznej o pijanych rodzicach „opiekujących” się 9-miesięcznym dzieckiem w jednym z mieszkań na terenie miasta. Niezwłocznie na miejsce udał się partol dzielnicowych. Pod ustalonym adresem funkcjonariusze zastali pracowników socjalnych i zespół pogotowia ratunkowego. W mieszkaniu panował bałagan, na ziemi leżały ubrania oraz resztki jedzenia. W powietrzu czuć było zapach alkoholu. W małym pokoiku, w brudnej pościeli leżał 9-miesięczny chłopiec. Wyglądał na zaniedbanego. Został zabrany do szpitala i zbadany przez lekarza pediatrę. Następnie trafił pod opiekę babci.

Policjanci zatrzymali w tej sprawie 36-letnią matkę i 44-letniego ojca dziecka. Po przebadaniu na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że oboje mają blisko 3 promile.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Jeżeli okaże się, że nieodpowiedzialni rodzice swoim zachowaniem narazili dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, może im grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Lubinie

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ