Podsumowanie policyjnych działań na Dolnym Śląsku w ramach akcji „Prędkość” – blisko 870 ujawnionych wykroczeń

kontrola policji.png

Na terenie województwa dolnośląskiego policjanci realizowali kolejne wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Prędkość”. Funkcjonariusze ruchu drogowego sprawdzali m.in. czy kierujący pojazdami stosują się do ograniczeń prędkości i podróżują po drogach zgodnie z obowiązującymi przepisami, szczególnie w terenie zabudowanym. Akcja pokazała, że niestety nadal jeździmy za szybko, ponieważ ponad 50 procent skontrolowanych kierowców przekroczyło znacznie dozwoloną prędkość.

Głównym celem prowadzonych przez funkcjonariuszy działań było zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

Akcja miała także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

Policjanci prowadzili działania w miejscach, gdzie występuje najwięcej zagrożeń, wykorzystując zarówno radiowozy oznakowane jak i pojazdy nieoznakowane. W trakcie akcji funkcjonariusze wykorzystywali sprzęt pomiarowy m.in. video-rejestratory, radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 1626 pojazdów, z czego niestety blisko 870 w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ