Zgorzelec: zabezpieczono nielegalne wyroby tytoniowe o wartości prawie 180 tysięcy złotych

policja nowa.jpg

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu na jednej z posesji na terenie powiatu zgorzeleckiego zabezpieczyli papierosy i tytoń bez polskich znaków skarbowych akcyzy o łącznej wartości rynkowej niemal 180 tysięcy złotych. W sprawie zarzuty usłyszał właściciel posesji, od którego na poczet przyszłej kary zabezpieczono mienie o wartości ponad 60 tysięcy złotych. Teraz mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zgorzeleccy policjanci na podstawie informacji uzyskanych od dzielnicowych przeprowadzili przeszukanie pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych na jednej z posesji, gdzie zabezpieczyli prawie 140 tysięcy sztuk papierosów i ponad 17 kg tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Wartość czarnorynkowa takiej ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych, oszacowana została na kwotę 180 tysięcy złotych. Właściciel posesji usłyszał już zarzuty. Za popełnione czyny grozi mu kara grzywny oraz pozbawienia wolności do lat 3, a także przepadek zabezpieczonego mienia. Od podejrzanego, na poczet przyszłych kar majątkowych, policjanci zabezpieczyli mienie na łączną kwotę ponad 60 tysięcy złotych.

Źródło: KPP w Zgorzelcu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ