26.8 C
Wrocław
Kompromitacja! Neumann i Halicki odpalili race na Marszu Wolności. Zapomnieli, co parę...

Kompromitacja! Neumann i Halicki odpalili race na Marszu Wolności. Zapomnieli, co parę dni temu pisał Trzaskowski?

Dyskusja o racach trwa w Polsce od dawna. Jedno było niezmienne – Platforma Obywatelska przez lata była przeciwko używaniu rac. To ona wprowadziła prawo umożliwiające karanie za odpalanie pirotechniki podczas zgromadzeń. I policja często z tego prawa korzystała. Można przypomnieć sytuację z 1 marca 2015 r. gdy po obchodach Dnia Żołnierzy Wyklętych w Gorzowie Wielkopolskim, podczas którego odpalono race, policja zrobiła naloty na mieszkania kibiców.  Na komisariacie pokazywano im nagrania z marszu i wręczano mandaty 500 zł za odpalenie rac. Z podobnymi sytuacjami mieliśmy do czynienia wielokrotnie.

Jeszcze tydzień temu politycy oburzali się używaniem pirotechniki. To wypowiedź z 2 maja Posła Rafała Trzaskowskiego, który oburzał się na odpalanie rac i podkreślał, że ich używanie to łamanie prawa.

Decyzje o rozwiązaniu zgromadzenia na ulicy trzeba podejmować natychmiast, gdy łamane jest prawo: nie wolno używać środków pirotechnicznych, czy propagować nazizmu. Trudno przeoczyć race czy nawoływanie do nienawiści. W Warszawie musi obowiązywać zero tolerancji dla faszyzmu

źródło: niezalezna.pl/ tvitter

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ