-2 C
Wrocław
TO JAKIŚ PONURY ŻART?! Chcą uniewinnienia bestii z Rimini

TO JAKIŚ PONURY ŻART?! Chcą uniewinnienia bestii z Rimini

fot. youtube.com

Przypominamy dramat, który miał miejsce we włoskim Rimini. Czterech imigrantów, pod wodzą 20-letniego Kongijczyka, zaatakowało polskie małżeństwo, które przebywało na wakacjach. Polka została grupowo zgwałcona, a jej mąż pobity. Napastnicy pobili i zgwałcili później Peruwiańczyka.

Sąd w Rimini wymierzył karę 16 lat więzienia Kongijczykowi Guerlinowi Butungu. Butungu, imigrant z Konga, był sądzony osobno, gdyż trzej pozostali sprawcy napaści to nieletni w wieku od 15 do 17 lat. Butungu był sądzony w trybie uproszczonym, który przewiduje redukcję kary maksimum o jedną trzecią. Redukcja ta została uwzględniona w ogłoszonym wyroku.

Jak podawano w kwietniu, w sądzie w Bolonii złożona została apelacja od wyroku sądu pierwszej instancji, wydanego w Rimini w listopadzie zeszłego roku wobec 20-letniego Guerlina Butungu uważanego za szefa bandy napastników. Obrońcy Kongijczyka domagają się jego uniewinnienia.

Jak informują źródła sądowe, w uzasadnieniu do złożonego odwołania adwokaci Kongijczyka wskazali na kilka okoliczności łagodzących, które ich zdaniem powinny zostać uznane przez sąd apelacyjny. Wśród nich wymienili młody wiek Butungu, wcześniejszą niekaralność, a także to, że skazany – migrant przybyły przed kilkoma laty do Włoch – nie był dobrze zadomowiony w tym kraju, czyli nie przeszedł procesu integracji. Poza tym zwraca się uwagę na trudną przeszłość Butungu w jego ojczyźnie i jego doświadczenia, które – jak sugerują adwokaci – miały wpływ na jego postępowanie, charakteryzujące się „brakiem reguł”.

Wśród okoliczności wymagających uwzględnienia wymienia się też poczucie osamotnienia, zachowanie Kongijczyka w trakcie śledztwa oraz procesu w Rimini i skruchę, którą wyraził.

Apelacja od tego wyroku zostanie rozpatrzona prawdopodobnie po wakacjach.

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ