Koniec ciepłego maja! Trzeba będzie wyciągać kurtki z szafy


Ostatnie tygodnie były dla nas naprawdę przyjemne. Ciepło, słońce – prawdziwe lato, choć to dopiero maj. Niestety, kończy się ten błogi czas i nadchodzi …

… znaczne ochłodzenie.

Po dzisiejszych burzach i deszczu w Polsce zapanuje znaczne ochłodzenie.

Pogoda na jutro – 16 maja – to poranne mgły, pochmurne niebo i niskie, w porównaniu z poprzednimi temperatury. I oczywiście burze, wiatr i … grad.

Na południowym wschodzie kraju zachmurzenie będzie całkowite, a opady będą miały charakter ciągły i intensywny. Silnie będzie padać także w czasie burz. Pozostaniemy w wilgotnym i dość chłodnym powietrzu polarnym morskim, tylko północny wschód kraju będzie w powietrzu cieplejszym.

Najchłodniej będzie na Pomorzu, tam tylko 16 stopni Celsjusza. W Lublinie, Rzeszowie i Krakowie termometry wskażą 19 stopni, a na pozostałym obszarze od 20 do maksymalnie 23 stopni w Warszawie i Białymstoku. Najniższą wartość odnotujemy w Zakopanem, 12 stopni. Ciśnienie będzie dalej spadać, a z kierunków zmiennych powieje słaby i umiarkowany wiatr. W czasie burz jego porywy osiągną prędkość do 70 km/h, a w Tatrach do 100 km/h. Biomet będzie niekorzystny.

Cóż, kurtki jesienne z szaf wyciągać i parasole w dłonie brać. I do czerwca czekać !

Źródło: media/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ