19.2 C
Wrocław
Wrocław: Pijany amator wspinaczek włamał się do mieszkania na 3 piętrze –...

Wrocław: Pijany amator wspinaczek włamał się do mieszkania na 3 piętrze – wchodził po balkonach

policja fala 2.jpg

Wrocławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu, które miało miejsce na 3 piętrze jednego z budynków wielorodzinnych. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że włamywacz wchodził po ścianie budynku, z balkonu na balkon. Poszkodowana właścicielka lokalu przekazała funkcjonariuszom informację na temat możliwego sprawcy. Podczas zatrzymania okazało się, że mężczyzna pod wpływem alkoholu udawał alpinistę, żeby skraść przedmioty, na których mu zależało. Teraz grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy dyżurny Komisariatu Policji Wrocław Grabiszynek otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jakiego doszło na jednym z osiedli. Pod wskazany adres skierowano natychmiast patrol Policji.

Na miejscu okazało się, że do włamania doszło na 3 piętrze, a sprawca wdrapał się po balkonach. Wybił szybę w oknie drzwi balkonowych i dokonał kradzieży mienia. Mężczyzna doskonale wiedział, co znajduje się w mieszkaniu, bo znał poszkodowaną właścicielkę lokalu. Po wszystkim jakby nigdy nic, otworzył drzwi wejściowe od środka i wyszedł ze swoim łupem.

Do mieszkania funkcjonariusze wezwali policyjnych techników kryminalistyki, którzy zabezpieczyli ślady oraz przewodnika z psem tropiącym. Policjanci zatrzymali podejrzewanego o ten czyn – był pod wpływem alkoholu.

Obecnie policjanci sprawdzają gdzie trafiło skradzione mienie. O dalszym losie 36-latka zadecyduje sąd. Grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP we Wrocławiu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ