Górowscy policjanci w walce z przestępczością narkotykową – 4 osoby zatrzymane

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić górowiance zatrzymanej z narkotykami. Funkcjonariusze w torbie ukrytej w piwnicy odnaleźli blisko 650 porcji środków odurzających. W ciągu ostatnich dni to kolejne zatrzymanie. Wcześniej w ręce policjantów wpadły 3 osoby, które odpowiedzą za posiadanie narkotyków.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Górze w wyniku przeprowadzonych działań z funkcjonariuszem Służby Więziennej i psem do odnajdywania narkotyków zatrzymali mieszkankę Góry, podejrzaną o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W torbie foliowej ukrytej w piwnicy policjanci znaleźli 150 porcji marihuany oraz ponad 480 porcji handlowych metamfetaminy. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli wagę elektroniczną i woreczki służące do porcjowania narkotyków. Kobieta już usłyszała zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Teraz policjanci będą ustalać czy również zajmowała się ich rozprowadzaniem.

To kolejne zatrzymanie osoby w walce z przestępczością narkotykową. W ubiegłym tygodniu górowscy policjanci wykonując czynności służbowe ustalili i zatrzymali 21-letniego mieszkańca Góry, który posiadał przy sobie kilkanaście porcji marihuany oraz amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. On również usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Ponadto w kolejnym dniu policjanci podczas pełnienia służby patrolowej na terenie Góry zatrzymali 16 i 18 –latka, podejrzanych o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze w trakcie kontroli ujawnili przy nich woreczki z amfetaminą. Posiadanie nawet najmniejszej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych jest zabronione dlatego niebawem wszyscy odpowiedzą przed sądem.

Nieletni za popełniony czyn odpowiedzą przed sądem rodzinnym. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli jednak u sprawcy znaleziono znaczną ilość zabronionych substancji lub środków psychoaktywnych podlega on karze wyższej – pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło: KPP w Górze

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ