Jak rozpalić w dziecku pasję do piłki nożnej?

artykuł sponsorowany

Piłka nożna to sport niezwykle rozpowszechniony w Polsce i na świecie. Szacuje się, że ta gra zespołowa ma aż 4 miliardy fanów! Miłośnicy tego sportu nie tylko oglądają mecze w telewizji czy na stadionach, ale też często sami trenują piłkę. Jest to także aktywność bardzo popularna wśród dzieci. W Polsce ilość młodych graczy znacznie wrosła w ostatnich latach, m.in. na skutek programu Orlik. Aby zachęcić dzieci do grania, warto zakupić im nie tylko odpowiedni strój, ale także właściwy sprzęt, który umożliwi zabawę np. w ogrodzie. Co warto kupić młodocianemu piłkarzowi?

Dzieci uwielbiają grać w piłkę nożną. To idealny sposób na wyładowanie energii i nauczenie się pracy zespołowej. Jest to niezwykle dynamiczny sport, z związku z czym trudno przewidzieć, co zaraz wydarzy się na boisku. Dlatego też gra ta jest niezwykle ciekawa. Ponadto rozwija refleks, zwinność, szybkość i poprawia kondycję. Pierwszym krokiem, aby zachęcić dziecko do regularnych treningów, jest zakup dobrej odzieży sportowej. Co warto o niej wiedzieć?

Strój piłkarski – najważniejsze elementy

Porządny strój sportowy to podstawowe wyposażenie każdego piłkarza, bez względu na wiek. Kiepskie ubranie, które szybko ulegnie zniszczeniu czy będzie błyskawicznie nasiąkać potem, bez wątpienia wpłynie na komfort treningu, a co za tym idzie może zniechęcić młodzież do dalszej pracy. O wiele lepiej już na wstępie postawić na produkty wysokiej jakości i dobrze dobrane. Czego nie może zabraknąć w garderobie piłkarza?

  1. Koszulka i spodenki – to „must have” każdego piłkarza. Koszulka i spodenki piłkarskie powinny być wykonane z materiałów termoaktywnych, które szybko odprowadzają pot, pozostawiając skórę suchą, nawet wtedy, gdy wysiłek fizyczny jest bardzo intensywny. Ważny jest także dobór odpowiedniego rozmiaru koszulki i spodenek. Nie mogą być one zbyt ciasne, ale i też nazbyt luźne.
  2. Korki – tak potocznie mówi się o butach piłkarskich. Powinny być dobierane zgodnie z przeznaczeniem, czyli inne na halę (podeszwa IC), inne do gry na trawie naturalnej (podeszwa FG) czy sztucznej (z granulatem podeszwa AG, natomiast bez granulatu podeszwa TF). Ponadto korki dla dzieci powinny być przede wszystkim wygodne, dlatego dziecko musi przed zakupem buty przymierzyć. Nie warto kupować butów zbyt dużych, na zapas, bowiem nie tylko będą niekomfortowe dla dziecka, ale też szybciej się zniszczą.
  3. Rękawice bramkarskie – wyposażenie konieczne dla dzieci marzących o zostaniu bramkarzem. W przypadku rękawic najważniejszy jest rozmiar, dlatego należy je koniecznie przymierzyć przed zakupem. Dzieciom poleca się przede wszystkim rękawice o kroju płaskim z pianką typu soft. Są dość wytrzymałe, a do tego zapewniają dobrą przyczepność.

Pozostałe wyposażenie piłkarza

Aby zachęcić dzieci do wspólnej gry w nogę, warto zaopatrzyć się w piłkę oraz w bramkę. Tego rodzaju produktów nie brakuje w sklepach, dzięki czemu dziś każdy może rozłożyć bramkę np. w ogrodzie i ćwiczyć z pociechą strzelanie goli czy ich obronę. Piłki do nogi mają standardową wielkość 70 cm w obwodzie i ważą około 400 gramów, jednak w przypadku dzieci można zdecydować się na nieco lżejsze wyroby. Na początek wystarczy klejona piłka z PCV, później można zdecydować się na bardziej wytrzymałe piłki ze skóry syntetycznej lub naturalnej. Natomiast bramki do piłki nożnej powinny być dopasowane do wieku dziecka: młodszym piłkarzom wystarczy plastikowa i lekka bramka, starszym poleca się cięższe i bardziej stabilne bramki aluminiowe o mocnej siatce.

Każde dziecko będzie chętniej grało w piłkę, jeśli tylko podaruje się mu odpowiednie wyposażenie. Przede wszystkim liczy się strój: koszulka i spodenki powinny być termoaktywne, a buty wygodne i z odpowiednią podeszwą. Rodzic może także grać z dzieckiem w ogrodzie, wówczas konieczny staje się zakup piłki oraz bramki do piłki nożnej. Taka wspólna zabawa z pociechą z pewnością rozbudzi w dziecku pasję do tej wyjątkowej gry zespołowej.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ