Grupa włamywaczy zatrzymana przez legnickich policjantów

policja fala 2.jpg

Wnikliwa praca legnickich policjantów pozwoliła na zatrzymanie czterech osób, podejrzanych o kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego na terenie miasta. Łupem sprawców padł m.in. sprzęt budowlany, elektronarzędzia, rowery, felgi z oponami. Straty jakie spowodowali sprawcy swoim przestępczym działaniem opiewają na kwotę ponad 13 tysięcy złotych. Teraz cała czwórka odpowie przed sądem, za co grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu prowadzili sprawę dot. kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego, do którego doszło pod koniec kwietnia br. na terenie Legnicy. Wiele wskazywało na to, że najprawdopodobniej włamania dokonały cztery młode osoby.

Funkcjonariusze zebrali informacje, dokonali niezbędnych sprawdzeń. Na podstawie analizy zebranych materiałów wytypowali osoby podejrzewane o ten czyn. Następnie w wyniku zaplanowanych działań zatrzymali cztery osoby. Wśród zatrzymanych są trzej mężczyźni w wieku od 23 do 32 lat oraz 19-letnia kobieta. Podczas przeszukania pomieszczeń należących do zatrzymanych osób policjanci zabezpieczyli rzeczy pochodzące z włamania do domku jednorodzinnego.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zebrali szeroki materiał dowodowy, z którego wynika, że podejrzani wspólnie i w porozumieniu dokonali włamania do domu jednorodzinnego, skąd ukradli m. in: piły, sprężarki, szlifierki, wiertarki, wkrętarki, maski spawalniczej, walizki z kluczami, butlę gazową, 3 rowery, sprzęt wędkarski, felgi wraz z oponami, odkurzacz oraz opryskiwacz. Straty jakie spowodowali swoim przestępczym działaniem opiewają na kwotę ponad 13 tysięcy złotych.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Legnicy

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ