29.2 C
Wrocław
Emocje wokół protestu w Sejmie. Andruszkiewicz: To wygląda, jakby protestujący byli sterowani...

Emocje wokół protestu w Sejmie. Andruszkiewicz: To wygląda, jakby protestujący byli sterowani przez Scheuring-Wielgus


Pomimo spełnienia większości postulatów, protestujący niepełnosprawni i ich opiekunowie nie zamierzają opuścić Sejmu. Wprost odwrotnie – napięcie wokół protestu rośnie. W tej sytuacji uaktywnili się widocznie posłowie opozycji. To, co dzieje się w Sejmie, specjalnie dla naszego portalu skomentował poseł Adam Andruszkiewicz, członek sejmowej podkomisji stałej ds. osób niepełnosprawnych.

Ze strony protestujących zdarzyły się już jednoznacznie polityczne deklaracje i wezwania m.in. do niegłosowania na PiS w wyborach samorządowych. Aktywni stali się również posłowie opozycji, którzy dodają protestowi mocnego, politycznego kolorytu.

Zdecydowanie chciałbym zaapelować o zakończenie tego protestu. Uważam, że polski rząd i pan premier Morawiecki przychylili się do postulatów osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Zostało zrealizowane tyle, ile dzisiaj może być zrealizowane.

– oświadczył poseł Adam Andruszkiewicz (koło poselskie Wolni i Solidarni), członek sejmowej podkomisji stałej ds. osób niepełnosprawnych w rozmowie z portalem niezalezna.pl.

Wydaje mi się, że należy kontynuować dialog, ale oczywiście nie w takiej atmosferze. Nie w atmosferze emocji i okupacji Sejmu, nie w atmosferze krzyków, że nie można głosować na PiS.– dodał.

Adam Andruszkiewicz podkreślił, że

(…) to zmierza w złym kierunku, zmierza w kierunku upolitycznienia tego protestu, bo jeżeli protestujący mówią, żeby nie głosować na PiS, to wygląda tak, jakby byli sterowani przez panią Scheuring – Wielgus.

– oznajmił poseł WiS i dodał:

To jest bardzo źle dla wszystkich osób niepełnosprawnych, dlatego ten protest powinien się natychmiast zakończyć i wszystkie środowiska osób niepełnosprawnych powinny kontynuować dialog na szczeblu merytorycznym, natomiast nie powinno się to odbywać w świetle kamer i w takim krzyku, ponieważ to może odbić się bardzo źle na ocenie wszystkich osób niepełnosprawnych w Polsce. 

Źródło: niezalezna.pl,
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ