No to będzie się działo na wakacje! Zobacz pierwsze prognozy pogody!Dolny Śląsk będzie jednym z regionów Europy

pixabay.com

Meteorolodzy serwisu AccuWeather przeprowadził pierwszą prognozę pogody, jaka ma mieć miejsce podczas zbliżających się wakacji. Okazuje się, że czekają nas niesamowite upały, ale też …

…. będzie bardzo dużo momentów niebezpiecznych: ogromnych burz i nawałnic.

– Najsilniejsze burze będą się pojawiać po południu i wczesnym wieczorem – przewiduje meteorolog Tyler Roys. Synoptyk wyjaśnia, że burze mogą być bardzo gwałtowne i powodować mogą zniszczenia. Niewykluczone są też gradobicia i trąby powietrzne.

Z analiz synoptyków AccuWeather wynika, że Dolny Śląsk będzie latem 2018 r. jednym z regionów Europy, które są najbardziej zagrożone gwałtownymi burzami.

Upalnie w województwach Polski południowo-zachodniej zapowiada się sierpień. Przewidywane temperatury to 24-38 st. C.

Tegoroczne lato będzie wyjątkowo burzowe również w Warszawie i okolicach. W czerwcu w ciągu dnia temperatury na Mazowszu będą wahać się od 20 do 25 st. C.

Ci, którzy wybiorą się nad polskie morze, albo na Mazury będą w lipcu i sierpniu naprawdę zadowoleni. Niestety w czerwcu spotka ich zimno, burze i nieprzyjemności.

Z kolei na południu Polski w lipcu i sierpniu upały przeplatać się będą z ostrymi burzami.

Upały, a wraz z nimi burze nadejdą w tej części Polski w lipcu. Z prognoz serwisu AccuWeather wynika, że na groźne zjawiska musimy być przygotowani przede wszystkim w drugiej połowie lipca. Sierpień także będzie upalny i bardzo słoneczny. Nie zabraknie dni, kiedy temperatura sięgnie 30 st. C. Nadal możliwe będą też burze.

Okazuje się, że będzie naprawdę udane lato w Polsce.

Źródło: wp.pl/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ