Jelenia Góra: Jechał bez uprawnień i z narkotykami


Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli u niego amfetaminę. Ponadto jako kierowca jechał on bez uprawnień oraz najprawdopodobniej – będąc pod wpływem środków odurzających. Teraz grozić mu może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji z komendy miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających oraz podejrzewanego o kierowanie pojazdem pod ich wpływem, a także bez uprawnień.

19 maja 2018 roku około godziny 13 policjanci w Jeleniej Górze przy ul. Wyczółkowskiego zauważyli samochód osobowy, którego kierowca na widok radiowozu próbował zmienić kierunek jazdy i gwałtownie przyspieszył. W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli. Okazał się nim 35-letni jeleniogórzanin. W trakcie sprawdzania mężczyzna dziwnie się zachowywał, był bardzo pobudzony i nerwowy. Okazało się, że posiadał woreczek strunowy z amfetaminą. Ponadto jego zachowanie wskazywało, że najprawdopodobniej kierował autem pod wpływem narkotyków. W związku z tym pobrano mu krew do dalszych badań. Dodatkowo wyszło na jaw, że jechał bez uprawnień. Cofnięto mu je z uwagi na przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Za posiadanie środków odurzających podejrzanemu grozić może teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków. Jeżeli badanie to potwierdzi, mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ