Morawiecki: Zależy nam na polskim kapitale i polskich przedsiębiorcach

fot. youtube.com

Zależy nam na polskiej własności, polskim kapitale, polskich przedsiębiorcach, a dzięki wprowadzanym zmianom małe i średnie firmy oszczędzają rocznie 2 mld zł – mówił premier Mateusz Morawiecki w środę w Przygodzicach (Wielkopolskie).

„Zależy nam przede wszystkim na polskiej własności, polskim kapitale, polskich przedsiębiorcach i tak na to patrząc, przystąpiliśmy do najgłębszej przebudowy systemu gospodarczego w ostatnich 30 latach” – mówił szef rządu.

 

Morawiecki ocenił, że wprowadzone przez rząd niemal 100 zmian legislacyjnych związanych m.in. z Konstytucją Biznesu ma wymierny wpływ na przedsiębiorców. „2 mld zł mniej więcej rocznie oszczędzają na tym małe i średnie polskie firmy” – zaznaczył premier.

„Jednocześnie dla was przedsiębiorców, wyrównaliśmy pole gry” – mówił dalej w kontekście ukrócenia działalności mafii VAT-owskich. „Dzisiaj praktycznie wyeliminowaliśmy z wielu sektorów przestępców podatkowych i mafie VAT-owskie i w polskim systemie pojawiło się dodatkowo 40 mld zł, które przekazaliśmy na 500 plus; głównie na rodziny i trochę na budowę infrastruktury” – powiedział Morawiecki.

 

 

Źródło: Telewizja Republika,

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ