Akcja Miasto: Kładka Niepodległości połączy trzy osiedla

MP

Akcja Miasto chce upamiętnić 100-lecie odzyskania niepodległości w wyjątkowy sposób.

Mieliśmy kilka pomysłów i po rozmowach z mieszkańcami i radami osiedli wygrała Kładka Niepodległości, mówi Aleksander Obłąk.

Składamy dzisiaj wniosek do biura Pana Prezydenta, aby zorganizował konkurs architektoniczny na koncepcje Kładki Niepodległości. Chcielibyśmy żeby konkurs został rozstrzygnięty 11 listopada ’18 roku a prace budowlane ruszyły na przełomie roku. Szacujemy, że koszt Kładki mógłby wynieść do 4 mln zł.
Chcemy się wpisać w proces rewitalizacji, który właśnie się zaczyna. Chcemy też stworzyć nowe trasy spacerowo-rowerowe. One są pokazane na naszej wizualizacji, którą stworzył architekt Tomasz Sowiński – członek Akcji Miasto. Nasz pomysł to scalenie osiedli, bowiem jesteśmy na styku trzech osiedli: Przedmieścia Oławskiego, Przedmieścia Świdnickiego i Starego Miasta, które połączy Wzgórze Partyzantów. Chcielibyśmy, żeby ta kładka sprawiła aby mieszkańcy mieli do siebie bliżej.
Fosę Miejską chcemy zmienić w element, który będzie nas wszystkich łączył. Chcemy też wykreować nowe trasy, np. z Dworca Głównego do Placu Dominikańskiego, dlatego będziemy wnioskować o remont tego odcinka Promenady.

Ewa Jasińska z Akcji Miasto chcielibyśmy stworzyć miejsce symboliczne.

Na pamiątkę Święta Niepodległości chcielibyśmy pozostawić coś trwałego, coś co na co dzień będzie przybliżało mieszkańców. Stąd pomysł kładki, i właśnie w tym miejscu, ponieważ Wzgórze Partyzantów jest miejscem z bardzo ciekawą historią.

Wrocławianie będą poznawali historię miasta, będą znali jego przeszłość, jednocześnie patrzyli z optymizmem w przyszłość.

Most to jest połączenie przeszłości z przyszłością i chcemy aby przyszłość dla mieszkańców Wrocławia była jasna, żeby mieli możliwość kreowania nowoczesnego miasta w którym jest przestrzeń dla nas wszystkich.

Tomek Sysło, mówi, że bariery we Wrocławiu trzeba niwelować i Kładka Niepodległości jest idealnym przykładem

 Chciałem sprawdzić jak jest z dojściem na Wzgórze Partyzantów. Kładka zaoszczędzi około 15 minut na dojście z każdej strony. Będzie symboliczna, będzie niwelować bariery, będzie łączyć trzy osiedla…no i jest biało czerwona.

Mam nadzieję, że pan Prezydent Rafał Dutkiewicz oraz przyszli kandydaci na prezydenta będą nas wspierali w tym projekcie.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ