Kłodzko: Mając ponad 3 promile „opiekowała” się dzieckiem

Policjanci z Kłodzka zostali powiadomieni, że nietrzeźwa opiekunka zajmuje się małym dzieckiem. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce okazało się, że kobieta, która trzymała na ręku płaczące 2-letnie dziecko ma aż 3,4 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwa była również jego matka. Obie kobiety trafiły do policyjnego aresztu, a dziecko przekazano pod opiekę cioci. Sprawa trafi teraz do sądu rodzinnego.

Do zdarzenia doszło w Kłodzku ok. godz.16. Policjanci z kłodzkiej komendy otrzymali informację, że w jednym z mieszkań słychać płacz dziecka. Gdy funkcjonariusze przyjechali pod wskazany adres w mieszkaniu zastali 41-letnią kobietę, która trzymała na ręku 2-letnie płaczące dziecko. Z kobietą trudno było nawiązać kontakt, ponieważ była kompletnie pijana. Po przebadaniu okazało się, że ma 3,4 promila alkoholu w organizmie. Po pewnym czasie do mieszkania przyszła matka dziecka. Okazało się, że także jest nietrzeźwa, po przebadaniu stwierdzono, że ma 1,7 promila alkoholu.

Policjanci przekazali dziecko, któremu na szczęście nic się nie stało pod opiekę cioci. Kobiety zostały zatrzymane do wytrzeźwienia i trafiły od policyjnego aresztu. O całej sprawie zostanie powiadomiony sąd rodzinny. Ponadto sprawdzone zostanie, czy kobiety swoim zachowaniem naraziły dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Policjanci apelują o rozwagę i przypominają, że nietrzeźwym rodzicom za narażenie swoich dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia w myśl obowiązujących przepisów grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Źródło: KPP w Kłodzku

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ