IV Marsz Rotmistrza Pileckiego [Galeria]


Ulicami miasta, od Kościoła garnizonowego pw. św. Elżbiety na plac Wolności, przeszedł dzisiaj po raz czwarty Marsz Rotmistrza Pileckiego. Uczestnicy złożyli kwiaty, zapalili biało-czerwone znicze i odśpiewali Rotę.

MP

Wśród przemawiających byli Maciej Lisowski Kukiz’15

(…) Człowiek, który dobrowolnie poszedł do miejsca kaźni jakim był obóz koncentracyjny, by dać świadectwo prawdy o tym, co tam się działo. O wymiarze nieludzkości tego co przemysł faszystowskiego państwa niemieckiego robił z ludzi, że człowiek po wygranej niby wojnie, nie tylko nie był szanowany ale wręcz przeciwnie. Jako symbol tego, że można zrobić coś dobrego został zniszczony.

(…) Jestem tu by dać świadectwo prawdy, prawdy której nie mamy się co wstydzić, prawdy, którą mam nadzieję będziemy wszyscy głosić. Prawdy, która w końcu i tak zwycięży. Mam nadzieję, że Polaków patriotów w naszym mieście będzie coraz więcej i organizacje, które bardziej dbają o 80-lecie państwa – które teraz podważa naszą polskość i nasze zasługi w tej wielkiej wojnie, która lat temu kilkadziesiąt się skończyła.

(…) Potrafimy to co mamy w sercu, mam nadzieję, przekuć na coś pozytywnego aby ten nasz kraj dla pamięci takich bohaterów jak Rotmistrz Pilecki – a nie był on jedyny – był w stanie się rozwinąć i być tym abyśmy jako ojczyzną mogli być z niego dumni.

 

MP

 

Artykuł powstał dzięki wsparciu Fundacji KGHM

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ