Moc atrakcji na bulwarze i kampusie Politechniki Wrocławskiej


Spacer po uczelni, rywalizacja wioślarskich osad, rodzinny piknik w ramach imprezy Odra River Cup  i zmagania z królową nauk – w najbliższą sobotę, 26 maja, zapraszamy na Politechnikę Wrocławską, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

godz. 10.00 rozpocznie się wycieczka po kampusie w ramach projektu „Akademicki Wrocław”. Uczestników spaceru po swoim gabinecie oprowadzi rektor uczelni, prof. Cezary Madryas. Ponadto zwiedzający zobaczą też m.in. centrum superkomputerowe i nowoczesne laboratoria Wydziału Mechanicznego, gdzie powstają nowatorskie rozwiązania dla przemysłu lotniczego i kosmicznego.

Cykl spacerów po uczelniach działających w stolicy Dolnego Śląska to inicjatywa przygotowana przez Wrocławskie Centrum Akademickie z okazji 10-lecia istnienia. Po szkołach wyższych oprowadzają gospodarze, a więc osoby, które je najlepiej znają i potrafią o nich ciekawie opowiadać.

Więcej informacji o projekcie na stronie: http://pwr.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/przed-nami/historia-i-innowacje-spacer-po-politechnice-wroclawskiej-475.html

W samo południe zapraszamy na Bulwar Politechniki Wrocławskiej, gdzie rozpoczną się międzynarodowe regaty Odra River Cup połączone z piknikiem rodzinnym. Oprócz kibicowania rywalizującym na Odrze wioślarskim osadom, będzie można także popływać tramwajem wodnym i wziąć udział w jednym z wielu konkursów, które będą związane z przypadającym na sobotę Dniem Matki.

Z myślą o najmłodszych Fundacja Manus i Samorząd Studencki PWr przygotowują specjalny piknik. Na bulwarze stanie miasteczko naukowe, w którym – pod okiem studentów z kół naukowych – dzieci będą mogły poeksperymentować. Motywem przewodnim tegorocznej zabawy jest świat superbohaterów.

Więcej informacji o regatach na stronie: http://pwr.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/regaty-odra-river-cup-2018-zapraszamy-na-bulwar-politechniki-wroclawskiej-10867.html

Także o godz. 12.00 w budynku C-13 rozpoczną się Mistrzostwa Polski w Grach Matematycznych i Logicznych. Ponad 400 osób przez dwa dni będzie się mierzyć z matematycznymi łamigłówkami. Rywalizacja toczyć się będzie w ośmiu kategoriach, a zwycięzców poznamy w niedzielę ok. godz. 15.00.

Najlepsi wejdą w skład kadry Polski na mistrzostwa świata, które w sierpniu zorganizowane zostaną w Paryżu. Zawody we Francji nazywa się nieoficjalnie mistrzostwami świata w grach matematycznych i logicznych. Rozgrywane są one od 1987 roku, a Polska startuje w nich od 1992 r. Nasi reprezentanci regularnie przywożą z każdej imprezy po kilkanaście medali.

Więcej informacji o mistrzostwach na stronie: http://pwr.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/powalcza-z-krolowa-nauk-w-weekend-finaly-gier-logicznych-i-matematycznych-10878.html

źródło: PWR

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ