Patryk Wild: Musimy w ciągu tej kadencji, zbudować własny system dystrybucji biletów

MP

Mennica Polska jeszcze przez osiem lat będzie dzierżawiła Gminie Wrocław system sprzedaży biletów, który kosztował 175 mln zł. Będziemy również płacili prowizję w wysokości około 10% od wartości netto sprzedaży biletów.

Nikt nie widział umowy zawartej pomiędzy Gminą Wrocław a Mennicą Polską. Nie wiadomo też, czy można ją rozwiązać. Przy gigantycznych różnicach ile kosztują te urządzenia, które musiała kupić Mennica, to nie wiem, czy Wrocławiowi nie opłacałoby się rozważyć zerwania tej umowy, mówi Patryk Wild radny sejmiku dolnośląskiego.

Nie widziałem tego kontraktu, być może koszty zerwania byłyby jeszcze wyższe. Nie wiem, jak zostało to zabezpieczone w kontakcie – jak chodzi o inwestycje, która musiała poczynić Mennica, to może to być rok, półtora roku funkcjonowania tego systemu i inwestycja zacznie się zwracać.

Mam duże wątpliwości co do jakiejkolwiek sensowności zrobienia tego dealu. To jest deal stulecia dla takiej firmy jak Mennica Polska, bo to są gigantyczne prowizje. Przykładowo – u firmy NEWA, która należy do tego samego właściciela, samorząd województwa wielkopolskiego kupuje osiem pociągów za sto kilkadziesiąt milionów złotych a my mamy tu…kasowniki w 600-set pojazdach za 175 mln zł. i to tylko na osiem i pół roku.

Musimy w ciągu tej kadencji, zbudować własny system dystrybucji biletów. Będzie on znacznie tańszy od zaproponowanego przez Mennicę Państwową. Swoją drogą, przypominam, że oferta Mennicy nie była najtańszą ofertą  w przetargu.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ