Premier: Nasi poprzednicy zwijali Polskę, my chcemy ją rozwijać

fot. youtube.com

Nasi poprzednicy zwijali Polskę m.in. poprzez likwidację posterunków policji, my chcemy Polskę rozwijać – mówił w sobotę podczas spotkania z mieszkańcami Lublina premier Mateusz Morawiecki.

„Jak miałbym scharakteryzować też jednym słowem czy w kilku słowach to, jak zarządzali Polską poprzednicy i to, jakie my mamy plany, to bym powiedział – oni zwijali Polskę, a my chcemy Polskę rozwijać. To nie jest tylko chwyt retoryczny, to zwijanie było niestety faktyczne np. przez zwijanie posterunków policji” – mówił.

Jak podkreślił, 10 lat temu w województwie lubelskim było 98 posterunków policji, a w 2015 r., kiedy PiS obejmowało władzę, 25 posterunków.

„My nie chcemy, by Polska była taka, jaka była. My chcemy, żeby Polska była możliwie równo, równomiernie rozwijającym się państwem i dlatego właśnie w takich miejscach jak województwo lubelskie zaznaczamy to najmocniej” – dodał.

„Dzisiaj bardzo często ta narracja, opowieść o tym, co się wokół nas dzieje, staje na głowie, ponieważ to my, najbardziej prospołeczna ekipa polityczna, najbardziej prospołeczny obóz ideowy, w którego centrum idei jest solidarność i solidaryzm, sprawiedliwość, jesteśmy zestawiani z kimś, kto hołdował takim zasadom ultraliberalizmu, turboliberalizmu” – mówił Morawiecki.

Źródło: Telewizja Republika, media

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ