Dr Krystian Mieszkała: Przystanek Niepodległość łączy Polaków


Z Polski wyjdzie iskra, to jeden z paneli tegorocznego Przystanku Niepodległość- Polska Energia, wydarzenia patriotyczo-kulturalnego, na który w dniach 7 – 9 czerwca 2018 roku do Dusznik Zdroju zapraszają: organizatorzy Krystyna Śliwińska oraz Dolnośląski Instytut Korfantego wydawca  portalu wdolnymslasku.com

Uroczyste obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości będą przewijały się w tegorocznej edycji Przystanku Niepodległość i będzie to trzydniowe wydarzenie, mówi Krystyna Śliwińska.

Rok 1918 – to temat pierwszej dyskusji, gdzie rówieśnicy Niepodległej opowiedzą nam, jak im się udało zbudować II Rzeczpospolitą.

Patrzymy w przeszłość, bo jest ważna i nie da się jej wymazać, i w przyszłość, upominając się o prawdę.

Jesteśmy posmoleńskimi dziećmi, czytamy na stronie Przystanku Niepodległość i należy rozumieć to dosłownie?

Trudno oddzielić Smoleńsk z kwietnia 2010 roku od tamtego kwietniowego Smoleńska z 1940 roku. Nasza delegacja leciała do “tamtego Smoleńska”. Już choćby ta katastrofa, łączy nas wokół pojęcia Smoleńsk.

Tak jak zamykano nam usta po 10 kwietnia 2010 roku i stara się to robić do dzisiaj… ale to się nie udaje jak widać, i coraz głośniej wybrzmiewa nasze wołanie o prawdę. Teraz dzieje się to w innym kontekście.

W imieniu Dolnośląskiego Instytutu Korfantego dr Krystian Mieszkała podkreślił, jak bardzo ważna jest działalność pani Krystyny Śliwińskiej:

Bez Krystyny nie byłoby Przystanku  i należą się jej słowa uznania. Od 2015 roku organizuje Przystanek Niepodległość,  który  łączy Polaków i  wpisuje się w polską rację stanu. 

 

 

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ