Milicz: Mając 2 promile alkoholu kierował samochodem ciężarowym wywożącym śmieci wielkogabarytowe

policja.jpg

Policjanci z Milicza zatrzymali kierowcę samochodu ciężarowego przeznaczonego do wywozu kontenerów ze śmieciami, który jeździł po ulicach miasta mając w organizmie 2 promile alkoholu. To niestety kolejny nietrzeźwy kierowca, który został zatrzymany przez policjantów pomimo licznych apeli i ostrzeżeń o konsekwencjach związanych z kierowaniem pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Mężczyzna na nie mniej niż trzy lata straci swoje prawo jazdy.

Policjanci zostali poinformowani, że po ulicach Milicza samochodem ciężarowym marki Volvo, przystosowanym do wywozu kontenerów na wielkogabarytowe śmieci, jeździ kierowca, który prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze zauważyli wskazaną tzw. „śmieciarkę” gdy jechała ulicą Trzebnicką. Samochód został zatrzymany do kontroli drogowej. Kierował nim 53 – letni mieszkaniec Milicza. Policjanci potwierdzili, że kierowca był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie dwa promile alkoholu.

Ponadto kierowca nie miał przy sobie dowodu rejestracyjnego i dokumentu potwierdzającego jego ubezpieczenie w ramach OC. W związku z tym policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę samochodem przekazując pojazd przedstawicielowi firmy zajmującej się wywozem śmieci.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie kierowcę czekają konsekwencje prawne związane ze stwierdzonym przestępstwem drogowym.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. złotych.

Policjanci kolejny już raz apelują do wszystkich kierowców o to, aby nie kierowali pojazdami po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu!!! Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze!!!

źródło – KPP Milicz

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ