Bezczelne naciski na Polskę sojuszników kasty z USA: ”Inwestorzy mogą wymusić przestrzeganie prawa nawet jeśli stroną jest rząd. Demokracja jest podważana”

sady_11_1.png

To było do przewidzenia! Wezwana na pomoc kasty sędziowskiej w Polsce, szefowa największej organizacji skupiającej prawników w Stanach Zjednoczonych, straszy polski rząd w kontekście rzekomego łamania praworządności! Hilarie Bass, prezydent jednego z największych amerykańskich stowarzyszeń prawniczych. W rozmowie z TVN24 skrytykowała zmiany w sądownictwie wprowadzane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Bass straszy też Polskę, że to inwestorzy zmuszą Polskę do przyjęcia dyktatu części środowisk sędziowskich. Stwierdziła też, że demokracja jest w Polsce „podważana”.

Przedstawiciele „Iustitii”, którzy zaprosili Hilarie Bass do Polski, nawet nie ukrywali, że jej wizyta ma związek z antyrządową krucjatą stowarzyszenia. Co szokujące,„Iustitia” trąbiła o tym, że polscy prawnicy nie czują się bezpieczni i obawiają się „odwetu”.

Pani Prezydent ABA, Hilarie Bass, będzie przebywała w Warszawie w celu zwiększenia zaangażowania organizacji w promowanie i ochronę praworządności w Polsce oraz zapewnienia, że przedstawiciele polskich zawodów prawniczych mogą wypełniać swoje obowiązki bez strachu czy obawy odwetu.

– tak „Iustitia” zapowiadała wczorajsze spotkanie Hilarie Bass ze swoimi członkami.

Kasta nie zawiodła się na swojej sojuszniczce. W rozmowie z TVN24, Bass podkreśliła, że kierowane przez nią stowarzyszenie „jest zmartwione tym, że może dojść do podważenia praworządności w Polsce”.

W szczególności skupiamy się na niezależności wymiaru sprawiedliwości. Każda demokracja będzie trwała tylko wtedy, gdy będzie przekonanie, że system jest sprawiedliwy. Niezależność sądownictwa i idea trójpodziału władzy odwołuje się do podstaw demokracji.

– stwierdziła Bass.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:NASZ NEWS. Bratnia pomoc dla „Iustitii” od europejskich prawników! Kasta toczy grę o osłabienie polskiej pozycji w unijnych negocjacjach budżetowych

To jednak nie koniec, szefoa niezwykle wpływowego stowarzyszenia ma pomysł jak „złamać” polski rząd. Mają temu służyć działania wielkich firm i inwestorów.

Jeżeli chodzi o inwestycje zagraniczne, to inwestorzy muszą wiedzieć, że sądy są niezawisłe i mogą wymusić przestrzeganie prawa, nawet jeśli stroną jest rząd.(…)

– stwierdziła.

Bass jest święcie przekonana, że to polski rząd będzie „usuwał” nieprzychylnych sobie sędziów, by w ten sposób wymuszać korzystne dla siebie decyzje. Jest też zdania, że polska demokracja jest „podważana”. Widać, że przedstawiciele „Iustitii” odpowiednio „przygotowali” swoją nową sojuszniczkę do rozmów z mediami. Trudno też o bardziej jaskrawy przykład manipulacji.

Każda z tych rzeczy, nawet osobno podważa możliwości sędziego, by mógł niezależnie przyjrzeć się faktom, porównać je z prawem i wydać wyrok, który w jego przekonaniu będzie zgodny z konstytucją .(…) To wszystko sprawia, że demokracja, z której byliśmy tak dumni i która w Polsce istniała od roku 1989, jest podważana.

– mówiła Hilarie Bass.

Szokujące słowa Bass to przykład tego, jak daleko posuną się członkowie, wojującego z rządem, stowarzyszenia sędziowskiego „Iustitia”. Całkowicie wypaczony obraz nie tylko wymiaru sprawiedliwości, ale Polski, jako całokształtu, to efekt celowych działań kasty, która dla obrony swoich przywilejów nie cofnie się nawet przed kłamstwem i szkalowaniem własnego kraju. Sugestie Hilarie Bass o tym, że kastowa „praworządność” zostanie Polsce narzucona przez wielki biznes, to z kolei przykład całkowicie nieuprawnionej ingerencji zagranicznej w polskie sprawy.

źródło: wpolityce.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ