Grupa PKP w pełnej gotowości przed długim weekendem

Lichen99, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons, zdjęcie ilustracyjne

Stały monitoring sieci kolejowej, wzmocniona informacja, dodatkowe wagony, więcej połączeń na popularnych trasach i atrakcyjne promocje biletowe, wzmocnione patrole funkcjonariuszy SOK oraz zapewnione zespoły pogotowia technicznego. Grupa PKP jest przygotowana na wzmożony ruch przed długim weekendem czerwcowym.

Bezpiecznie i sprawnie do celu

Nad bezpiecznymi i sprawnymi podróżami czuwają wzmocnione służby dyspozytorskie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Przez całą dobę utrzymują kontakt z przewoźnikami i służbami technicznymi oraz analizują prognozy pogody. W gotowości około 170 zespołów szybkiego usuwania awarii oraz 20 zespołów kolejowego ratownictwa technicznego – będą one reagować w zależności od sytuacji na kolei. Zabezpieczonych zostało 8 lokomotyw osłonowych, które mogą zostać wykorzystane do udrażniania szlaków kolejowych w przypadku zatrzymania pociągu z powodu wystąpienia usterek i awarii oraz około 70 pociągów sieciowych na wypadek usterek sieci trakcyjnej. Wzmocniono obsadę stanowisk odpowiedzialnych za utrzymanie infrastruktury kolejowej oraz szybkie usuwanie powstałych trudności technicznych. W zależności od sytuacji i warunków pogodowych do działań będą włączani dodatkowi pracownicy i sprzęt. W gotowości są także funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Ponad 4,2 tys. patroli będzie czuwało nad bezpieczeństwem od środy do niedzieli. Więcej funkcjonariuszy będzie na dworcach, stacjach i w pociągach.

Informacja i wsparcie dla podróżnych

Na największych dworcach będą dyżurować mobilni informatorzy PKP Intercity, którzy udzielą pasażerom informacji na temat pociągów, lokalizacji peronów czy dostępnych ofert biletowych. Dostępni będą oni m.in. w Trójmieście, Katowicach, Krakowie, Warszawie czy we Wrocławiu, ale także w mniejszych miastach – np. w Bochni czy Miechowie. Podróżni wybierający się na święta koleją mogą liczyć także na wsparcie pracowników InfoDworców. To punkty informacyjne znajdujące się na kluczowych dworcach kolejowych: Bydgoszcz Główna, Gdańsk Główny, Gdynia Główna, Katowice, Kraków Główny, Łódź Fabryczna, Poznań Główny, Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia i Wrocław Główny. Obsługa punktów odpowiada na wszelkie pytania dotyczące funkcjonowania dworca i usług dostępnych na terenie obiektu; służy również pomocą podróżnym w zakresie topografii miast.

Informacje o rozkładzie jazdy dostępne są na stronach internetowych: www.portalpasazera.pl i http://rozklad-pkp.pl/. Dodatkowo wygodny dostęp do informacji o rozkładzie jazdy oraz dokładna informacja o najbliższych odjazdach i przyjazdach pociągów dostępna jest również dzięki infokioskom zamontowanym przez PLK na stacjach m.in. w Zielonej Górze, Jeleniej Górze, Częstochowie Stradom, Zawierciu i Warszawie Gdańskiej.

Tańsze bilety

Planując kilkudniową podróż warto skorzystać z jednej z licznych promocji przewoźnika.


PKP Intercity oferuje Bilet Weekendowy i Bilet Weekendowy MAX, dzięki którym można podróżować po całym kraju w ramach jednego biletu. Obie oferty są ważne od środy (30 maja) od godz. 19:00 do piątku (1 czerwca) do godz. 06:00  lub od 1 czerwca do 4 czerwca w takich samym przedziale czasowym. Cena Biletu Weekendowego, w drugiej klasie, wynosi 81 zł i umożliwia przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC. Natomiast z Biletem Weekendowym MAX 164 zł można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów (EIP, EIC, IC i TLK). Informacje o ofercie PKP Intercity udzielane są pod numerem infolinii: 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto; usługę świadczy PKP Intercity S.A.).

Przed wybraniem konkretnej trasy warto sprawdzić dostępność miejsc w pociągach – jest to możliwe dzięki codziennie aktualizowanej zakładce Prognoza Frekwencji na stronie www.intercity.pl. Bilety na połączenia krajowe dostępne są w kasach, przez Internet oraz w aplikacji IC Mobile Navigator.

Dzień Dziecka z PKP Intercity

1 czerwca będzie obowiązywać wyjątkowa oferta „Dzień Dziecka z PKP Intercity”, 

w ramach której młodzież urodzona w 2002 roku i później oraz maluchy mogą podróżować
za darmo. Aby z niej skorzystać, wystarczy pobrać w kasie bilet ze wskazaniem miejsca
do siedzenia i mieć ze sobą dokument potwierdzający wiek dziecka. Bilety dla najmłodszych są dostępne od 15 maja br.
 

źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ