UWAGA! Nadchodzą piekielne upały! Żar będzie lał się z nieba

pixabay.com
W Boże Ciało niemal na obszarze całej zachodniej Polski obowiązują alerty pogodowe. Temperatura, choć sprzyjająca wypoczynkowi, może być niebezpieczna.

Do końca tygodnia będzie bardzo ciepło. W czwartek na zachodzie kraju nawet powyżej 30°C. Miejscami możliwe burze z opadami gradu.

W Boże Ciało najwięcej słońca będą mieli mieszkańcy północno-wschodniej Polski. Na pozostałym obszarze z upływem dnia chmur będzie przybywać, późno po południu i wieczorem miejscami wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze. Burze nie będą bardzo liczne, ale gdy już wystąpią, będą wiązać się z ulewnym deszczem i gradem.

Bardzo ciepło. Temperatura maksymalna od 26ºC na Suwalszczyźnie do 31°C na ziemi lubuskiej i Nizinie Szczecińskiej. Nieco chłodniej nad samym morzem i Pogórzu Karpackim. Tam od 23°C do 25°C.

Od piątku do niedzieli w pogodzie bez większych zmian. Zachmurzenie okresami będzie wzrastać do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu, miejscami również burz. Temperatura maksymalna na ogół od 25°C do 29°C, lokalnie 30°C. Tylko na północnym wschodzie kraju nieco chłodniej – od 21°C do 25°C.

Boże Ciało (31.05.2018r.) – IMiGW wydał ostrzeżenia dla siedmiu województw zachodniej Polski. Temperatury mogą być niebezpiecznie wysokie na obszarach województw: opolskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego i dolnośląskiego.

W Dzień Dziecka (01.06.2018 r.) upał może być zagrożeniem na terenach województw: pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Źródło: IMGW, tvp.info/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ