Wróci czy nie wróci? Gazeta.pl o planach „prezydenta Europy” na przyszłość. „Scenariusze są dwa”

Co jakiś czas jak bumerang powraca temat przyszłość Donalda Tuska. Wróci czy nie wróci b. premier do polskiej polityki? Jak informuje Gazeta.pl scenariusze są dwa.

Pierwszy z nich zakłada, że Tusk będzie się ubiegał o mandata europosła, aby zdobyć immunitet, który będzie go chronił przed śledztwem związanym ze Smoleńskiem i dałby mu szansę zostania m.in. przewodniczącym PE. Scenariusz to o tyle niewiarygodny, że b. premier z roli „prezydenta Europy” stałby się zwykłym eurodeputowanym. Czy pozwoliłby mu na to ambicje?

Drugim, bardziej realnym scenariuszem ma być stworzenie proeuropejskiej listy pod patronatem Donalda Tuska, gdzie kandydatami na europosłów byliby tacy politycy jak Bronisław Komorowski, Jerzy Buzek, Leszek Miller, Kazimierz Marcinkiewicz czy Ewa Kopacz. Przypomnijmy, że o chęci kandydowania m.in. Bronisława Komorowskiego do PE, mówił ostatnio Aleksander Kwaśniewski.

Czy Donald Tusk zamieni brukselski splendor, aby wrócić do polskiej polityki? Z pewnością będziemy bacznie śledzić ruchy b. premiera.

wpolityce.pl/Gazeta.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ