Oleśnica: Policyjny pościg zakończony zatrzymaniem osób podejrzanych o kradzież

policja.jpg

Kilkanaście minut wystarczyło funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, aby zlokalizować pojazd, którym poruszały się osoby podejrzane o kradzież. Ostatecznie po dynamicznym pościgu ulicami miasta, zatrzymanych zostało trzech mężczyzn. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny oleśnickiej jednostki otrzymał informację o kradzieży z jednego z punktów usługowych na terenie miasta. Łupem przestępców miały paść opony do ciągnika rolniczego oraz akumulatory. Okazało się, że sprawcy oddalili się z miejsca zdarzenia pojazdem dostawczym.

Dzięki szybkiej reakcji dyżurnego informacja ta natychmiast została przekazana do wszystkich patroli. Kilka chwil później policjanci z Komedy Powiatowej w Oleśnicy zauważyli podobny pojazd na terenie miasta. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto, jednak kierowca nie reagował na polecenia i cały czas zwiększał prędkość.

Funkcjonariusze ruszyli w pościg, informując o tym fakcie dyżurnego. Podczas ucieczki przestępcy jechali łamiąc wszelkie zasady i przepisy ruchu drogowego.

Ostatecznie próba ucieczki zakończyła się, kiedy do pościgu dołączyły inne radiowozy. Kilka chwil później policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali auto oraz znajdujące się w nim osoby. Okazało się, ze pojazdem kierował 22-latek, a pasażerami byli mężczyźni w wieku 22 i 30 lat. Cała trójka to mieszkańcy powiatu górowskiego. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Kiedy policjanci zajrzeli do samochodu ujawnili wiele przedmiotów, jak się okazało pochodzących z kradzieży. Na pace samochodu znajdowało się 14 różnych akumulatorów, 4 opony od ciągnika rolniczego oraz opony od pojazdu osobowego i koła od taczki. Dzięki błyskawicznej pracy policjantów Wydziału Kryminalnego, jeszcze tego samego dnia, udało się ustalić skąd pochodził kradziony łup. Policjanci ustalili, że wartość skradzionego mienia to 16 tysięcy złotych.

Zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie trzem mężczyznom dwóch zarzutów kradzieży. 22-letni kierujący dodatkowo usłyszał zarzut nie zatrzymania się do kontroli drogowej.

Skradzione przedmioty zwrócono właścicielom.

Źródło: KPP w Oleśnicy

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ