1 C
Wrocław
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn powiązanych z kradzieżą luksusowego samochodu wartego 300 000...

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn powiązanych z kradzieżą luksusowego samochodu wartego 300 000 zł

Funkcjonariusze pionu kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych w sprawie dotyczącej kradzieży luksusowego samochodu, który został utracony kilka godzin wcześniej z terenu Niemiec. Zatrzymanym za czyn, o który są podejrzani, grozi karana do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego komendy wojewódzkiej we Wrocławiu, w trakcie prowadzonych działań operacyjnych wymierzonych w zorganizowane grupy przestępcze zajmujące się kradzieżami samochodów na terenie krajów Unii Europejskiej, zatrzymali w Kobierzycach dwóch mężczyzn wieku 52 i 42 lat związanych ze sprawą kradzieży luksusowego samochodu. Do zatrzymania doszło w momencie przekazywania pomiędzy podejrzanymi auta o wartości 300 000 zł, które jak się okazało zostało skradzione tej samej nocy z terenu Niemiec i miało zostać przeznaczone do dalszej odsprzedaży.

Obecnie funkcjonariusze prowadzą w tej sprawie intensywne czynności mające na celu m.in. ustalenie w jakich okolicznościach zatrzymani weszli w posiadanie skradzionego pojazdu.  Mężczyznom przedstawiono zarzut paserstwa, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Żródło: KWP Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ