Jawor: Chciał przekupić policjantów. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

policja.jpg

Jaworscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o próbę wręczenia im łapówki w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych. Pijany kierowca busa podczas kontroli drogowej usiłował wręczyć funkcjonariuszom pieniądze w zamian za „przymknięcie oka” na jego jazdę na podwójnym gazie. Podejrzany nie tylko będzie musiał pożegnać się z prawem jazdy, lecz również odpowie za swoje czyny przed sądem.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze na drodze pomiędzy Mściwojowem a Snowidzą zatrzymali do kontroli drogowej dostawczego busa. Jego kierowca miał problemy z jazdą, a podczas cofania wjechał do przydrożnego rowu. W czasie sprawdzeń wyjaśniło się, dlaczego 61-letni mieszkaniec Radomia siedzący za kierownicą busa miał problemy z kierowaniem tym samochodem. Policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u kierowcy blisko 2,4 promila. W związku z powyższym policjanci poinformowali go o zatrzymaniu prawa jazdy.

Mieszkaniec Radomia nie był zadowolony z takiego obrotu sprawy, dlatego zaproponował swój sposób na zakończenie tej kontroli drogowej. Próbował przekonać funkcjonariuszy, że można się „dogadać” usiłując wręczyć im pieniądze w kwocie 400 złotych. Miało to zapewnić mu uniknięcie konsekwencji związanych z jazdą na podwójnym gazie. Jego plan się nie udał, gdyż został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Kierowca busa usłyszał już zarzut próby wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od wykonania obowiązków służbowych, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Oprócz tego 61-latek stracił prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości wobec mężczyzny może zostać orzeczony nawet 10 – letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KPP w Jaworze

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ