Lekarz kadry o kontuzji Glika: „Minimalny okres powrotu do treningu to ok. 6 tygodni”

– Doszło do całkowitego uszkodzenia struktur stabilizujących obojczyk w stawie barkowo-obojczykowym. Taka diagnoza wiąże się z koniecznością dłuższego leczenia, prawnie na pewno z leczeniem operacyjnym – poinformował Jaroszewski.

Co jeszcze powiedział lekarz kadry?

– Jeśli będzie to leczenie nieoperacyjne – w ostatnich latach też takie metody się stosuje – to minimalny okres w takim wypadku powrotu do pełnego treningu wynosi około 6 tygodni w najlepszej wersji.

– Minimalny okres powrotu Kamila do treningu to sześć tygodni. Klub tutaj ma decydujące zdanie i Kamil wrócił do Francji na dokładniejsze badania. Po ostatecznych badaniach diagnostycznych w czwartek będzie ostateczna diagnoza – dodał Jaroszewski.

– Klub decyduje o losach zawodnika po kontuzji, dlatego kub postanowił, że Kamil wróci do Francji na końcowe, dokładniejsze badania. Po ostatecznych badaniach diagnostycznych, w czwartek będzie wydana ostateczna diagnoza. Wstrzymamy się do czwartku z decyzją – zaznaczył lekarz.

Dzisiaj w godzinach porannych prezes PZPN Zbigniew Boniek napisał na Twitterze: „Kamil Glik jest kontuzjowany i nie pojedzie na mundial”:

źródło: Telewizja Republika

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ