Nie zatrzymał się do kontroli, miał 3 promile i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

policja z lizakiem.PNG

Nie zatrzymał się do kontroli policyjnej i usiłując uciec policjantom uderzył w radiowóz. Okazało się, że mieszkaniec powiatu głogowskiego był poszukiwany w celu odbycia kary i miał aktualny sądowy zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo w organizmie miał prawie 3 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Wilków na terenie powiatu głogowskiego. Patrol ruchu drogowego postanowił zatrzymać do kontroli samochód osobowy. Wcześniej policjanci otrzymali sygnał, że kierowca tego auta może być nietrzeźwy. W reakcji na podawane wyraźnie przez policjantów znaki i sygnały, mężczyzna przyspieszył i uderzył w radiowóz. Próbował dalej uciekać ale ponownie uderzył, tym razem w znak drogowy, a następnie staranował ogrodzenie i znalazł się na terenie jednej z posesji.

Policjanci z patrolu zatrzymali kierowcę oraz osoby znajdujące się w aucie. Wszyscy byli agresywni i funkcjonariusze musieli użyć siły aby ich obezwładnić. Na miejsce w celu udzielenia wsparcia udały się inne patrole. W interwencji pomógł też policjant po służbie, który przejeżdżał w tym miejscu rowerem.

Okazało się, że 28 – letni kierowca jest nietrzeźwy, mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że jest on poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności oraz posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Zatrzymany usłyszał zarzuty m.in. kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym, nie zatrzymania się do kontroli, złamania sądowego zakazu kierowania, próby zmuszenia funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowych oraz zarzut uszkodzenia mienia. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KPP w Głogowie

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ