R. Grzechnik miał rację, zielone koperty to nie znaki drogowe – jest wyrok sądu

MP Robert Grzechnik i Paweł Przystwa Partia Wolność

Robert Grzechnik i Paweł Marian Przystawa z Partii Wolność – Wrocław, jako jedyni stanęli po stronie kierowców karanych za stawianie samochodów na zielonych kopertach. Sąd Okręgowy we Wrocławiu jasno określił, że zielone koperty nie są znakami drogowymi!

Sędzia okazał się logicznie myślącym człowiekiem i orzekł, że tzw. zielona koperta “jest to symbol, który nie pociąga za sobą konsekwencji prawnych, a także nie pozwala na przyjęcie, że mamy do czynienia ze znakiem drogowym w rozumieniu art. 92 par. 1 kodeksu wykroczeń.”

Jeśli zielona koperta nie jest znakiem drogowym, to na jakiej podstawie Straż Miejska karała kierowców mandatami? Kierowała wnioski do sądu, zakładała blokady na koła? Wiemy, że w wielu przypadkach stosowała jeszcze pouczenia. Ciekawe, czy pokrzywdzone osoby poproszą o zwrot, wraz z odsetkami niesłusznie wystawionych mandatów a jeśli tak, to kto za to zapłaci? Czy błędy i niekompetencje urzędników znowu będą darowane a koszty przerzucone na podatnika?

Nie trzeba było angażować sądu żeby wiedzieć, iż kolorowe koperty nie są znakami drogowymi. Mówił też o tym Wojewoda Dolnośląski, później Ministerstwo Infrastruktury.

Nasze wątpliwości wyraziliśmy zanim Miasto otworzyło VOZILLĘ wypożyczalnię elektrycznych samochodów i zawiadomiło, że zabezpieczy 200 bezpłatnych miejsc dla swoich aut. Nikt nas nie słuchał, kierowcy dlatego złożyliśmy do urzędu pismo z zapytaniem, kto odpowiada za namalowanie nieistniejących znaków i ile kosztowały? Okazało się, że za wykonanie “malowideł” podopieczni p. Dutkiewicza wydali 35 tys. zł z naszych pieniędzy, ale w odpowiedzi nie wskazano winnego, który wydał taką decyzję. Proszę się zastanowić, czy ktokolwiek z nas pozostałby bezkarny, gdyby naraził miasto na 35. tys. zł straty?!

Następnie zgłosiliśmy sprawę do Rzecznika Praw Obywatelskich z prośbą o interwencję, ponieważ wrocławska Straż Miejska, karze za parkowanie na zielonych kopertach, które nie są znakami drogowymi.

Niestety RPO umył ręce i przyjął wyjaśnienia Straży Miejskiej, dla której zielone koperty to prawdziwe znaki drogowe.

Dziś sąd wydał wyrok, mieliśmy rację! Wrocławscy urzędnicy nie potrafili namalować istniejących znaków, a straż miejska – która podobno strzeże prawa – karała za parkowanie na nieistniejących znakach!

 

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ